Menu
Your Cart

10-PAK Długie Skarpety Bawełniane Skarpetki Damskie

10-PAK Długie Skarpety Bawełniane Skarpetki Damskie
10-PAK Długie Skarpety Bawełniane Skarpetki Damskie
  • Model: SK00160
39.90 zł
Netto: 32.44 zł

Dostępne opcje

Wygodne skarpetki Męskie wykonane ze 100% Oryginalnej Bawełny

Made in TURKEY - Produkt Turecki 

Skarpety bawełniane wykonane są w wysokiej jakości bawełny oraz zawierają certyfikat OEKO-Tex®. Oprócz tego zapewniają one wygodę i komfort, a także schludny i stylowy wygląd. Można je z powodzeniem używać nie tylko w trakcie uprawiania sportu, ale także na co dzień, w domu lub podczas wyjść.

Skarpety męskie zapewniają ciepło, a jednocześnie łatwo przepuszczają powietrze, dzięki czemu skutecznie odprowadzają wilgoć co powoduje, że mężczyźni stosując je mogą czuć się w pełni komfortowo przez cały dzień nie odczuwając przy tym żadnego dyskomfortu w użytkowaniu.

Materiał:

78% bawełna

20% poliamid

2% elastan

Czym jest certyfikat OEKO-Tex®?

Oeko-Tex standard 100 to certyfikat świadczący o jakości produktów tekstylnych i włókienniczych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą człowieka.

Organizacja Oeko-Tex przydziela certyfikat produktom, na których zostały przeprowadzane badania mające na celu zweryfikować obecność 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom.

Dzięki badaniom przeprowadzonych w laboratoriach na całym świecie certyfikowane produkty są wolne od środków wpływających niekorzystnie na zdrowie ludzi (m.in. formaldehydów, pestycydów czy substancji, które mogą być przyczyną wywoływania alergii).

Ocenie podlegają również takie czynniki jak zapachy obce czy odporność na pot i ślinę.

Certyfikat OEKO-Tex®

Oeko-Tex to pomysł niemieckich instytutów Hohenstein oraz austriackiego Instytutu Ekologii, Technologii i Innowacji ÖTI. Jaka misja przyświecała naukowcom, żeby wprowadzić taką certyfikację ? Składa się na to kilka przyczyn:

  • podkreślenie jakości określonych produktów, w których nie doświadczy się substancji szkodliwych,
  • określenie standardów produktów, które mają szansę otrzymać certyfikat (niezależnie od miejsca produkcji),
  • zminimalizowanie i walka z dostępnością produktów, które zostały wyprodukowane za pomocą substancji niebezpiecznych i szkodliwych dla zdrowia,
  • oznaczanie produktów konkretnym emblematem, mającym na celu podwyższyć świadomość społeczeństwa w związku z jakością kupowanych produktów.

Kooperacja instytutów mająca swoją główną siedzibę w Szwajcarii pozwoliła na wydanie ponad 120 tysięcy certyfikatów dla ponad 10 000 zakładów włókienniczych, znajdujących się w około 85 państwach na świecie.

Klienci, którzy widzą logo Association for Research and Testing in the Field of Textil Ecology OEKO-Tex® (aktualna nazwa firmy) na produkcie mogą być pewni wysokiej jakości i bezpieczeństwa substancji w nim zawartych.

Napisz opinię

Uwaga: używaj zwykłego tekstu (bez HTML)!
Zła Dobra